Mediācija krimināllietās

Mediācija krimināllietās ir balstīta atjaunojošā taisnīguma (restorative justice) pieejā. Šīs pieejas mērķis ir dziedināt ievainojumu, kuru noziedzīgais nodarījums ir radījis visu šajā notikumā iesaistīto cilvēku dzīvē. Sarunu dalībnieki tiek aicināti aplūkot ne tikai materiālos un finansu zaudējumus, bet pievērsties arī emocionālajiem un sociālajiem zaudējumiem, lai galu galā rastu dzīvotspējīgu risinājumu, kas palīdzētu mazināt gan vainu, gan ciešanas.

Infografika

Valsts probācijas dienests Latvijā nodrošina iespēju jebkurai no noziedzīgā nodarījumā iesaistītajām pusēm uzsākt izlīguma procesu. Šādā izlīguma procesā tiek izmantoti visi mediācijas pamatprincipi, piemēram, brīvprātība, konfidencialitāte, pušu pašnoteikšanās un mediatora jeb starpnieka neitralitāte.  Lai uzzinātu vairāk par Valsts probācijas dienesta bez maksas piedāvāto izlīgumu ar starpnieka palīdzību, meklējiet vairāk informācijas www.probacija.lv.

Man ir bijusi pieredze kalpot par brīvprātīgo izlīguma starpnieku pie Valsts probācijas dienesta jau no 2008.gada.

Tomēr savā praksē varu palīdzēt arī gadījumos, kad cilvēki izvēlas sarunu procesus organizēt ārpus probācijas dienesta. Ja vēlaties manu kā mediatora palīdzību un esat gatavi uzsākt savstarpējo sarunu vai mediācijas procesu neatkarīgi no tā, vai esat cietušais vai gluži pretēji – aizdomās turamais vai apsūdzētais, lūdzu, dodiet ziņu:

  • Zvaniet pa tālruni 26118847. Ja neatbildu, atstājiet ziņu, es atzvanīšu tiklīdz būs iespējams.
  • Rakstiet uz e-pastu lelde.kapina@mediacija.lv.